Општинско такмичење из историје

Published: Monday, 09 March 2015

У недељу, 8. марта у школи „Јован Поповић“ у Кикинди, одржано је Општинско такмичење из историје за основце. Наша школа, „1. октобар“ из Башаида је и ове, као и свих претходних година имала добру такмичарску екипу, која је остварила следеће резултате:

У категорији 8. разреда, ученица наше школе Ксенија Литричин освојила је I место, и једина из наше општине се пласирала за Окружно такмичење.

Ученик 7. разреда Александар Пајташев освојио је III место и обезбедио себи пласман за даље такмичење које ће се одржати у априлу.

Ученице 6. разреда Снежана Врбашки и Марија Микалачки неће ићи даље, али ипак су постигле значајне резултате на такмичењу, а у прилог томе говори чињеница да их је свега пар бодова делило од даљег такмичења на окружном нивоу.

Све такмичаре вредно је спремала наставница историје Александра Рош. Ђацима који заслужено иду даље, желимо пуно успеха, среће и знања на наредним такмичењима, и да наставе и даље да на тако блистав начин са поносом представљају нашу школу.

istorija