Златни мост

Published: Wednesday, 04 February 2015
У суботу 22.11.2014. у нашој школи реализоване су три радионице за ученике, родитеље и наставнике у оквиру пројекта ,,Златни мост'' са циљем разбијања предрасуда и табуа у области репродуктивног здравља.
Ауторке и водитељке радионица су Јасминка Петровић, писац за младе и аутор књиге ,,Секс за почетнике'' и Ивана Лукић, психолог, а пројекат је осмислило и покренуло удружење ,,Скаска'' из Зрењанина.
Пројекат подржава Покрајински секретаријат за спорт и омладину, а планирано је да посете најмање 20 школа у Војводини.
Данашња деца врло рано добијају неадекватне информације о сексуалности, а наша жеља и задатак је да их усмеримо на ,,златан мост'' који ће их одвести до сигурне обале.На једној страни моста је безброј питања и нејасноћа деце , а на другој желимо да буду одговори родитеља и наставника.
Уколико не направимо ,,мост поверења'' може нам се десити да деца одговоре потраже на сасвим погрешном месту...
У име школе хвала свим ученицима, родитељима и наставницима који су учествовали, надамо се да је свима било забавно и корисно.