Интерактивно предавање са "Горанима Kикинде"

Published: Tuesday, 29 January 2019

Поводом обележавања Међународног дана образовања о заштити животне средине, који се прославља сваког 26. јануара, посетили су нас чланови удружења "Покрет горана Kикинде". Предавању су присуствовали сви еко-јуниори. Ђаци су се упознали са кључним проблемима у области животне средине у нашој околини, проширили су свест о очувању животне средине. Сазнали су колико се дуго обележава Светски дан образовања о заштити животне средине и зашто је важно формално/неформално образовање о очувању животне средине. Еко-јуниори су обогатили своје знање из хемије и разоткрили су због чега се киселе кише зову киселе.