Совембар

Published: Tuesday, 19 November 2019
У нашој школи се већ другу годину реализује пројектна настава током једне недеље у полугодишту. Током те недеље ученици истражују једну тему кроз више наставних предмета. Ове године тема је била ,,Совембар''- месец сова у нашем крају! Пројекат су реализовали ученици петог и шестог разреда, а пред вама су резултати њиховог рада!

Научили су шта сове симболизују различитим народима и у различитим временима, да ли су угрожене, зашто је Кикинда специфична када су сове у питању, да ли постоје песме у којима се спомињу, где их има највише у Башаиду, које су врсте настањене у нашој околини...
А свако ко је икада прошао поред наше школе зна каква опасност вреба када прође испод једне високе брезе!