Микро Еко љубимац

Радионица Микро-Еко је организована с циљем да упозна ученике шестог разреда са употребом микробитова. Ученици су се сусрели са самим програмирањем и самостално одлучивали које функције ће имати њихов љубимац. Затим су програмски код пренели у микробит. На крају радионице сваки ученик је имао свог дигиталног љубимца који је могао да уради неколико основних функција (да покаже осмех, пошаље срце, иде да спава, да се игра- приказ анимације која изгледа као да љубимац трчи). На крају су ученици своје микробитове ставили у унапред припремљену кутију тако да је љубимац добио своје еколошко тело што је у складу са пројектом који смо желели да испратимо.
Забележили смо неколико фотографија са ове активности.