Обележили смо 8. март

Published: Sunday, 17 March 2019

Идеја за обележавањем Међународног дана жена први пут се појавила почетком 20. века у доба брзе индустријализације и економске експанзије. Историја овог празника и важност обележавања 8. марта не важе само за поклањање цвећа и пажње, већ за циљ има скренути пажњу на храброст, снагу и могућност жена које истински покрећу свет.

Чланови ученичког Парламента на овај дан поклонили су свакој припадници женског пола честитку са искреним жељама, које су сами направили. Подела честитки се одвијала у кругу школе и ван ње, тако што су чланови Парламента свратили до оближњих продавница, поште и пијаце, како би већем броју жена пожелели срећан 8. март.